Sport i rekreacja

Kochasz radosne wakacje i aktywny wypoczynek ? Cenisz sobie kontakt z przyrodą ?

Region gmin ostrołęckich będzie dla ciebie idealnym miejscem. To fantastyczna baza wypadowa dla pieszych i rowerowych wycieczek.  Poznasz urok polnych dróżek, zielonych ukwieconych latem łąk i naturalnych lasów. Podczas spacerów zobaczysz ciekawe okazy drzew: stare lipy, czarne sosny, okazałe modrzewie, wysokie topole. W ich konarach świergocze ptactwo. Piknik w cieniu  wielowiekowych drzew będzie relaksującą i niezapomnianą chwilą dla całej rodziny. Pamiętaj o lornetce i lupie.  Dzieci z pewnością ucieszą się z tak bezpośredniego kontaktu z natura. Będzie też to dla nich prawdziwa lekcja przyrody.

Miłośnicy turystyki rowerowej odwiedzając gminy ostrołęckie nie będą się nudzić. Wytyczonych jest 6 tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności: od łatwych, przeznaczonych dla rodzin z dziećmi po trasy trudne, dla przygotowanych kondycyjnie rowerzystów.

Na turystów czekają również jeździeckie atrakcje. Jazda konna staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Przemierzanie w siodle polnych i leśnych traktów czy bezdroży daje niezwykłe poczucie obcowania z naturą. Stajnie i gospodarstwa agroturystyczna oferują konne wyprawy lub naukę jeździectwa. Uczący się mogą liczyć na fachowy instruktarz, a bardziej zaawansowani jeźdźcy mogą wybrać się w teren. Malownicze położenie gmin czyni konne wycieczki wyjątkowo atrakcyjnymi. Warto zatem przyjrzeć się tej formie aktywnego wypoczynku.

Dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie, a przy tym uwielbiają delektować się urokami dzikiej przyrody, idealnym sposobem na spędzenie urlopu będzie wodna turystyka.  W regionie gmin ostrołęckich działają wypożyczalnie sprzętu wodnego. Na miejscu można wypożyczyć kajaki i skorzystać z bogatej oferty organizowanych spływów rzekami Narew, Orzyc, Wkra, Liwiec. Organizowane są także spływy nocne. Spędzając czas na wodzie można obserwować wodne ptactwo: czaple, kaczki, łabędzie , również żeremia bobrów oraz odkryć ciekawe miejsca do wędkowania.

Centrum sportowym regionu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w ….. Do dyspozycji przyjezdnych jest hala sportowa, boiska piłkarskie, profesjonalna siłownia , korty tenisowe i basen.

Rejon gmin ostrołęckich to jedno z miejsc,  do których chce się wracać. To unikatowe miejsce na mapie Polski. Nie dotarła tam jeszcze masowa turystyka z wielkimi betonowymi hotelami i tysiącami samochodów zakłócających ciszę. Trafiając tam, choćby przypadkiem zostajemy oczarowani jego urodą, zapierającymi dech w piersiach widokami, atmosferą i architektonicznymi atrakcjami. Bogata oferta turystyczna przy zachowaniu  umiarkowanych cen oraz doskonałe położenie sprawiają, że nawet najbardziej wymagający goście poczują się dopieszczeni i zrelaksowani.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Zaścianka Mazowsza. Jest to region niezwykły, warty zatrzymania się i głębszego poznania.

Partnerzy naszego regionu

  • zascianek
  • goworowo
  • rzekun
  • kurpik
  • CZERWIN
  • eostroleka
  • powiat-ostrolecki

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

© 2013 gminyostrolecki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt z administratorem